reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Türk Eğitim Sen Din Eğitimini Masaya Yatırıyor

11 Şubat 2015, Çarşamba, 4:10 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Merkez Yönetim Kurulumuz aldığı bir kararla “Türkiye’de Din Eğitimi” adı altında bir Çalıştay düzenleyerek örgün ve yaygın eğitim kapsamında din eğitimini masaya yatıyor. Ayrıca Çalıştayda ilahiyat fakültelerinin ülkemizdeki din eğitimine yönelik müfredatı da tartışmaya açılacak. 11-12 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da düzenlenecek Çalıştaya yurt genelinden ilahiyat fakültesi öğretim üyeleri ve ilk ve ortaöğretim okullarında görev yapan […]

Merkez Yönetim Kurulumuz aldığı bir kararla “Türkiye’de Din Eğitimi” adı altında bir Çalıştay düzenleyerek örgün ve yaygın eğitim kapsamında din eğitimini masaya yatıyor. Ayrıca Çalıştayda ilahiyat fakültelerinin ülkemizdeki din eğitimine yönelik müfredatı da tartışmaya açılacak. 11-12 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da düzenlenecek Çalıştaya yurt genelinden ilahiyat fakültesi öğretim üyeleri ve ilk ve ortaöğretim okullarında görev yapan öğretmen ve idareci temsilcileri katılacaktır. Çalıştay öncesinde ise şubelerimiz bünyesinde oluşturulacak komisyonlar marifetiyle, konularla ilgili çalışmalar yapılarak raporlar oluşturulacak.

 

Çalıştay aşağıda belirtilen konu başlıkları çerçevesinde bir çalışma ortaya koyacaktır. Ayrıca belirtilen konularda isteyenler tescalistay@turkegitimsen.org.tr e- posta adresine 3 Nisan 2015 tarihine kadar görüşlerini iletebileceklerdir.

1-Yüksek öğretimde Din Eğitiminin Problemleri ve Geleceği

a-) İlahiyat Fakültelerinin müfredatları üzerine görüşler

b-) Öğretmen Yetiştirme; öğretmen Yetiştirmede Branşlaşma

c-) Yaygın Din Eğitimi

2-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Derslerinin (İlk-Orta-Lise) Öğretiminde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri

a-) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Derslerinin Müfredatı

b-) Din Eğitiminde Seçmeli derslerin Yeri ve Geleceği

c-) Okul Öncesinde Değerler Eğitimi

d-) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri

3-İmam Hatip Okullarının Sorunları ve Çözüm Önerileri

a-) İmam Hatip Ortaokulları

b-) İmam hatip Liseleri

c-) Meslek Dersleri Öğretmenlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri

 

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 2 = 5

Henüz yorum yapılmamış.