reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

TÜRK EĞİTİM-SEN`İN TÜRKMEN EĞİTİMCİLERE YÖNELİK DÜZENLEDİĞİ KURS BAŞLADI.

5 Şubat 2019, Salı, 2:08 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 4 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim Sen’in Iraklı Türkmen eğitimciler için düzenlediği “Eğitim ve Eğitim Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar” temalı kurs başladı. Katılımcılara, Eğitimde Müfredat Geliştirme, Kültür Politikaları, Okul Yönetiminde Etkili İletişim, Eğitim Yönetiminde Öğretmen Aile İş Birliği, Ana Dilde Eğitimin Nitelikleri, Eğitimde Teknolojinin Kullanımı ve Zaman Yönetimi dersi verilecektir. Bir hafta sürecek eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Açılış konuşmasını […]

Türk Eğitim Sen’in Iraklı Türkmen eğitimciler için düzenlediği “Eğitim ve Eğitim Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar” temalı kurs başladı. Katılımcılara, Eğitimde Müfredat Geliştirme, Kültür Politikaları, Okul Yönetiminde Etkili İletişim, Eğitim Yönetiminde Öğretmen Aile İş Birliği, Ana Dilde Eğitimin Nitelikleri, Eğitimde Teknolojinin Kullanımı ve Zaman Yönetimi dersi verilecektir. Bir hafta sürecek eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilecek.
Açılış konuşmasını yapan Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Kocakaplan, katılımlarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Kocakaplan, “Irak Türkmen Eğitimciler Öğretmen Örgütü ile işbirliği yaparak düzenlemiş olduğumuz eğitim faaliyetine hoş geldiniz. 2015 yılından bu tarafa Irak Türkmen Eğitimcileri Öğretmen Örgütü ile iş birliği yapıyoruz. 2015 yılında Irak’ta Türkçe öğretiminde görev yapan Türkmen Türkçe öğretmenlerine yönelik Türkçe öğretimi ile ilgili 25 arkadaşımıza eğitim verdik. 2016 yılında ise Irak’ta Türkmen kardeşlerimizin eğitiminde görevli, eğitim müfettişlerimize “Etkili Eğitim Yönetimi ve Denetimi” eğitimi verdik. Bugün üçüncü faaliyetimizin açılışını yapıyoruz. Türkmen kardeşlerimize hizmet etmekten mutluyuz. Bundan sonra da birlikte çalışmalarımız devam edecektir Burada verilen eğitimlerin Türkmen kardeşlerimize faydalı olmasını diliyorum” dedi.
Program çerçevesinde Türkiye’ye gelen Irak Türkmen Eğitimcilerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan da şunları kaydetti: “Sizleri bu çatı altında misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. 2015 yılında düzenlediğimiz etkinlik çok verimli olmuştu. Eğitim ve Eğitim Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar temalı bu eğitim programında Iraklı soydaşlarımıza eğitim sürecinde ciddi katkı sunacaktır. Ülkemizin çok kıymetli akademisyenleri bu kurs sürecinde katılımcılarla birlikte olacaktır. Türk Eğitim Sen olarak, Türkmen sevdalısı, Türk Dünyası gönüllüsü olan bir geleneğin temsilcisiyiz. Türk ve Türkmen dünyası bizler için çok önemlidir. Bu sebeple Türk Eğitim Sen olarak 2006 yılında Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği adı ile bir kuruluş oluşturduk. Irak Türkmen Eğitimcileri Öğretmen Örgütü ile birlikte 8 ülke bu birliği oluşturmaktadır. Türk Eğitim Sen olarak Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği’ni çok önemsiyoruz. Yılda en az bir kere bir araya geliyoruz. Bundan sonra da Türk Eğitim Sen olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Her türlü imkanımızı Türk dünyasının daha ileri gitmesi için eğitim ve diğer sosyal alanlarda seferber edeceğiz. Biz sizleri farklı görmüyoruz. Biriz, beraberiz. Eğitim sürecinin başarılı geçmesini diliyorum.”
Daha sonra söz alan Irak Türkmen Eğitimciler Öğretmen Örgütü Başkan Yardımcısı Ali Gülboy, “İlk olarak eğitimlerimiz öğretmenler ile, bir sonraki eğitimimiz müfettişler ile yapıldı. Bu eğitimimiz ise okul müdürleri, müdür yardımcılar ve müfettişler ile yapılıyor. Türk Eğitim Sen’in verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
8480

8477

8479

8482


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 4 = 10

Henüz yorum yapılmamış.