reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli İradenin Ebedi Güvencesidir

24 Nisan 2023, Pazartesi, 2:23 | Genel Merkez'den Haberler, Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk milletinin kendi azim ve kararlılığı ile inşa ettiği geleceğinin, milli egemenliğin, milletin topyekûn istikbal mücadelesinin zaferinin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıldönümüne erişmiş olmanın büyük gurur ve kıvancını taşıyoruz. Türk milletinin ülküsü, tutkusu, inancı ve kararı 103 yıl önce bugün Temsil Heyeti adına Mustafa Kemal Paşa’nın 21 Nisan 1920’de yayımladığı tamim gereğince; […]

Türk milletinin kendi azim ve kararlılığı ile inşa ettiği geleceğinin, milli egemenliğin, milletin topyekûn istikbal mücadelesinin zaferinin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıldönümüne erişmiş olmanın büyük gurur ve kıvancını taşıyoruz. Türk milletinin ülküsü, tutkusu, inancı ve kararı 103 yıl önce bugün Temsil Heyeti adına Mustafa Kemal Paşa’nın 21 Nisan 1920’de yayımladığı tamim gereğince; Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde kılınan cuma namazına müteakip Ulus’taki binada yapmış oldukları toplantıyla hakikate bürünmüş, Türk istikbalinin ve Türk devletinin milli hâkimiyete dayalı olacağı kararı nihayet ilan edilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak Türk milletinin makûs talihini değiştiren milli mücadele kahramanlarımız azimlerini, iradelerini ve meşrutiyetlerini tüm dünyaya bu vesile ile göstermişlerdir.

Türk milli tarihinde önemli bir dönüm noktasını ifade eden 23 Nisan 1920, elbette ki yalnızca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihini değil aynı zamanda bir millet mücadelesiyle, Türk milletinin her güçlüğü yenilebileceğinin göstergesidir. Bu anlam yüklü tarih şüphesiz milli hafızalarımızda, yönetim biçiminin siyasal ayırt edici özelliğini işaret etmekten çok, emperyalizme boyun eğmeyen bir milletin her türlü zorluk içerisinde dahi kendi milli direnişini başlatıp, milli dirilişle, milli şahlanışa, milli zaferlere ulaşmasının efsanevi simgesidir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Türk milletinin asırlar süren aranmalarının özü ve O’nun bizzat kendisini idare etmek şuurunun canlı bir timsali” olarak nitelendirdiği Türkiye Büyük Millet Meclisi şanlı Türk tarihinden, aziz Türk ceddinin kahramanlıklarla dolu yaşantısından, ideallerinden feyz alınarak kurulmuş,  büyük Türk milletinin en büyük dayanağı olmuştur. Egemenliğin daimi ve mutlak sahibi olarak Türk milletinin görülmesi, milli mücadele neferlerinin her birinin kutlu zaferi, milli iradenin ebedi güvencesi olarak görülmüştür.

Milli bekanın harcını Kurtuluş Savaşı’nda karan Türk milleti, milli bekanın temelini de 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak atmıştır. İlelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk milletinin milli bekası Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü, muazzam feraseti, büyük Türk milletinin azim ve kararlılığı ile zaafa uğramamış, TBMM’nin açılmasıyla Türk milletinin ve devletinin aydınlık yarınları tescillenmiştir. Bu aydınlık yarınların mimarlarını, teminatını Türk çocukları olarak gören Mustafa Kemal Atatürk, Türk milli tarihi için büyük anlamlar ifade eden bu mühim günü Türk çocuklarına armağan etmiştir. Bu bağlamda denilebilir ki dünyada hiçbir milletin çocukları Türk çocukları kadar şanslı değildir.

Bu müstesna ve mümtaz günün anlamını milli hafızalarımızda muhafaza ederek,   Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin en büyük iftiharı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına girerken, devletimizin ve milletimizin ali menfaatlerini daima göz önünde tutarak, kurtarıcı ve kurucu iradenin yolundan ilerleyerek Türk Yüzyılı ülküsünü hep birlikte inşa edeceğiz.

“Milli vicdanın büyük iradesine bağlı olarak, milleti bağımsız ve vatanımızı düşmanlardan arınmış görünceye kadar çalışmak”  andıyla 103 yıl önce milli hâkimiyeti devlet iradesinde hâkim kılmak ülküsüyle yola çıkan, “Yaşamımı ve kişiliğimi adadığım soylu ve ezilmiş ulusumun bu haklı isteği üzerine artık benim için kutsal görev, milli iradeye uymayı her şeyin üzerinde görmekti.” sözleriyle de ifade ettiği üzere yaşamını Türk milletine adayan, Türk milletine inancı, bağlılığı, her alanda gösterdiği dehasıyla ilham kaynağımız olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, temsil heyetini, kurtarıcı ve kurucu iradenin kutlu neferlerini ve Türk devletini ve milletini yüceltme ülküsü uğrunda büyük mücadeleler veren gazi meclisimizde aziz milletimizi temsil eden mebuslarımızı hayranlıkla yâd ediyor, rahmet ve minnetle anıyorum. Mensubu olmakla iftihar ettiğimiz milletimizin ve milletimiz için büyük anlamlar ifade eden mana yüklü bu güzide günün bizatihi muhatabı, milli irademizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor,  bu kutlu mirasın kurucularının şuuruyla Türk devletinin ilelebet payidar kalmasını temenni ediyorum.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 3 = 11

Henüz yorum yapılmamış.