reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMELERİ İLE İLGİLİ BİLGİ EDİNME REDDİNE İLİŞKİN 2. KARAR

18 Şubat 2019, Pazartesi, 12:13 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 6 kişi okudu | 0 yorum
Ücretli Öğretmen Görevlendirmeleri ile ilgili Valiliklere yaptığımız Bilgi Edinme başvurularının sonuçsuz kalması neticesinde idari yargıda açtığımız iptal davalarından biri daha olumlu sonuçlandı. Ankara Bölge İdare Mahkemesi 12. İdari Dava Dairesi verdiği kararda; bilgi edinme hakkı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı emrinde ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilen personel sayısına ilişkin bilgilerin özel bir çalışma, […]

Ücretli Öğretmen Görevlendirmeleri ile ilgili Valiliklere yaptığımız Bilgi Edinme başvurularının sonuçsuz kalması neticesinde idari yargıda açtığımız iptal davalarından biri daha olumlu sonuçlandı. Ankara Bölge İdare Mahkemesi 12. İdari Dava Dairesi verdiği kararda; bilgi edinme hakkı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı emrinde ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilen personel sayısına ilişkin bilgilerin özel bir çalışma, araştırma, inceleme ya da analiz neticesinde oluşturulabilecek türden bilgi belge olmadığı sonucuna varılmıştır.
Kararın gerekçesi; “Bakanlığın temel görev alanlarında hizmet verenlerin (öğretmen, ücretli öğretmen vb.) sayısı hakkındaki bilgilerin idarenin kayıtlarında doğal olarak bulunması gerekmektedir. Bu kayıtların bir araya getirilerek bir analiz/çalışma gerektirecek nitelikte detaylı istatistiksel bilgilerin talep edilmesi halinde idarenin ayrı bir çalışmasına konu olabilecek bilgilerin verilmesinin zorunlu olmadığı açık olmakla birlikte talep edilen bilgilerin bu nitelikte olmadığı, bilgi edinme başvurusunun başvurulan kurum ve kuruluşun elinde bulunan veya görevleri gereği bulunması gereken bilgi veya belgelere ilişkin olduğu ve bu verilerin basit bir gruplanmasından ibaret olduğu, ayrı bir çalışma olarak değerlendirilemeyeceği, aksi kabulün kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan ve istisnalar kapsamında bulunmayan her türlü veriye erişimin engellenmesine ve idarenin keyfi davranmasına neden olabileceğinden, dava konusu işlemde hukuka uyarlık, aksi yöndeki mahkeme kararında yasal isabet görülmemiştir.” Şeklindedir.
Türk Eğitim Sen olarak sendikal faaliyetlerimizi yürütürken üyelerimizin menfaatlerini, özlük haklarını, sosyal ve ekonomik haklarını korumayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede Anayasa’da ve 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında güvence altına alınan Bilgi Edinme Hakkımızı kullanmak için Türk Eğitim Sen olarak hukuk mücadelesi vererek bir olumlu mahkeme kararı daha elde ettik.

ilgili karar yazisi için tiklayiniz


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 3 = 6

Henüz yorum yapılmamış.