reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

ÜNİVERSİTELERDE GÖREV YAPAN İDARİ PERSONELLERE, EĞİTİM ÖĞRETİM ÖDENEĞİ VE GELİŞTİRME ÖDENEĞİ VERİLMELİDİR

17 Eylül 2018, Pazartesi, 10:07 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere, üniversitelerde görev yapan öğretim elemanlarına her ay maaşlarıyla birlikte eğitim öğretim ödeneği ve geliştirme ödeneği ödenmektedir. Ancak, bu ödenek üniversitelerde görev yapan idari personellere ödenmemektedir. Üniversitelerin asli unsurlarından olan idari personellerin de bu ödeneklerden yararlanabilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Eğitim öğretim ödeneği ve geliştirme ödeneğinin aynı kurumda aynı işi yapan idari personellere […]

Bilindiği üzere, üniversitelerde görev yapan öğretim elemanlarına her ay maaşlarıyla birlikte eğitim öğretim ödeneği ve geliştirme ödeneği ödenmektedir. Ancak, bu ödenek üniversitelerde görev yapan idari personellere ödenmemektedir. Üniversitelerin asli unsurlarından olan idari personellerin de bu ödeneklerden yararlanabilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

Eğitim öğretim ödeneği ve geliştirme ödeneğinin aynı kurumda aynı işi yapan idari personellere ödenmemesi, sadece öğretim elemanlarına ödenmesi çalışma barışını bozmakta, idari personellerin iş verimini düşürmektedir. İdari personellerde üniversitenin daimi çalışanları olup üniversitenin her türlü faaliyetinde aktif olarak görev almaktadırlar. Öğretim elemanları gibi idari personellerde üniversitenin geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. Bu ödeneğin öğretim elemanlarına ödenip idari personellere ödenmemesi Anayasamızın eşitlik ilkesine de aykırıdır ve kabulü mümkün değildir.

Türk Eğitim-Sen olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na yazdığımız yazıda üniversitelerde görev yapan idari personellere de eğitim öğretim ödeneği ve geliştirme ödeneğinin ödenmesi ve bu konuda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca çalışma yapılmasını talep ettik.

İlgili yazımız için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 1 = 6

Henüz yorum yapılmamış.