reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

VERGİ DİLİMİNDE Kİ ADALETSİZ UYGULAMAYA SON VERİLMELİDİR

12 Aralık 2018, Çarşamba, 9:20 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 3 kişi okudu | 0 yorum
Memur maaşlarının hesaplanmasında dikkate alınan ve memurların maaşlarından peşin olarak kesilen gelir vergisi hesaplamalarında ki adaletsizliğe son verilmelidir. Yıllardır talep edip dile getirdiğimiz vergi diliminde ki adaletsiz uygulamalar artık son bulmalıdır. Memur maaşlarına uygulanan gelir vergisinde ki adaletsizlikler her geçen gün memurları mağdur etmeye devam etmektedir. Memur maaşlarının her geçen gün eridiği günümüzde memurların vergi […]

Memur maaşlarının hesaplanmasında dikkate alınan ve memurların maaşlarından peşin olarak kesilen gelir vergisi hesaplamalarında ki adaletsizliğe son verilmelidir. Yıllardır talep edip dile getirdiğimiz vergi diliminde ki adaletsiz uygulamalar artık son bulmalıdır.
Memur maaşlarına uygulanan gelir vergisinde ki adaletsizlikler her geçen gün memurları mağdur etmeye devam etmektedir. Memur maaşlarının her geçen gün eridiği günümüzde memurların vergi yükünün altında ezilmesinin kabulü mümkün değildir. Enflasyonun zirvelere tırmandığı günümüzde, memurların ekonomik anlamda rahata kavuşabilmeleri için gelir vergisi hesabında dikkate alınan vergi dilimlerinde ivedilikle düzenlemeye gidilmelidir. Bu bağlamda, memurun vergi yükü altında ezilmemesi için ya gelir vergisi matrahının hesabında asgari ücret tutarı kadar kısmın gelir vergisinden muaf tutulması yada vergi dilimlerine karşılık gelen matrahların iki katına çıkarılması gerekmektedir. Ekonomik anlamda krizlerin yaşandığı günümüzde memurlarında yaşam şartlarının rahatlatılması, ekonomik anlamda yaşam seviyelerinin yükseltilmesi, alım güçlerinin artırılması için vergi dilimlerinde gerekli düzenlemelerin ivedilikle yapılması gerekmektedir.
Türk Eğitim Sen olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yazdığımız yazıda devlet memurlarının maaş hesaplamalarında dikkate alınan gelir vergisi hesaplamalarında, ya Gelir Vergisi Kanunu’nda yapılacak değişiklik ile brüt asgari ücret miktarı kadar olan bölümünden gelir vergisi alınmaması yada %15’lik vergi dilimine esas gelir vergisi matrahı en az iki katına çıkarılmasını talep ettik.

İlgili yazımız için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 4 = 11

Henüz yorum yapılmamış.