reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

YÖNETİCİLERE İLAVE EK DERS ÜCRETİ ÖDEMESİNDE KADROLU-GÖREVLENDİRME AYRIMI YAPILMASIN

26 Ocak 2018, Cuma, 11:14 | Genel Merkez'den Haberler, MEB Duyuruları | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik Mali ve Sosyal haklara ilişkin 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem toplu sözleşme metninin ikinci bölümünde yer alan Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme’nin “Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının yöneticilerinin ilave ek ders ücreti” başlıklı 23.maddesi ile; “2006/11350 sayılı Kararın 10 uncu maddesinin birinci […]

Kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik Mali ve Sosyal haklara ilişkin 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem toplu sözleşme metninin ikinci bölümünde yer alan Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme’nin “Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının yöneticilerinin ilave ek ders ücreti” başlıklı 23.maddesi ile; “2006/11350 sayılı Kararın 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin; 4 numaralı alt bendi uyarınca müdür ve müdür başyardımcılarına ödenmekte olan ek ders ücreti haftada 4 saat, 7 numaralı alt bendi uyarınca müdür yardımcılarına ödenmekte olan ek ders ücreti haftada 1 saat artırımlı uygulanır.” hükmü getirilmiştir.

2018 ve 2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem toplu sözleşmede yer alan bu hüküm gereğince, müdür ve müdür başyardımcılarına haftada 4 saat, müdür yardımcılarına ise haftada bir saat ders niteliğinde yönetim görevi kapsamında ilave ek ders ücreti verilecektir.

Ancak sendikamıza, kadrolu müdür ve müdür başyardımcılarına haftada 4 saat, müdür yardımcılarına ise haftada bir saat ders niteliğinde yönetim görevi kapsamında ilave ek ders ücreti verildiği, geçici görevlendirme ile görev yapan bu madde kapsamındaki yöneticilere ise bu ilave ek ders ücretinin ödenmediği hususunda şikayetler gelmektedir. Yapılan bu uygulama Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’a, Toplu Sözleşme hükümlerine ve hukuka açıkça aykırılık teşkil etmektedir.

Bu nedenle Türk Eğitim Sen olarak Toplu sözleşme metninin atıfta bulunduğu Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar gereği kadrolu veya geçici görevlendirme ayrımı yapılmadan örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki tüm yöneticilere ilave ek ders ücreti verilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’na yazılı talepte bulunduk.

 

İlgili yazımız için tıklayınız

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + = 7

Henüz yorum yapılmamış.