GEYLAN: “MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN.”

27 Ocak 2020, Pazartesi, 9:16 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Elazığ’da dün akşam yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla geçmiş olsun mesajı yayınladı. Geylan, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı; yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diledi. Yaşanan can kayıplarından duyduğu üzüntüyü dile getiren Geylan, Türkiye’nin deprem kuşağında olmasına rağmen ne yazık ki tedbirlerin yeterince […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Elazığ’da dün akşam yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Geylan, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı; yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diledi.

Yaşanan can kayıplarından duyduğu üzüntüyü dile getiren Geylan, Türkiye’nin deprem kuşağında olmasına rağmen ne yazık ki tedbirlerin yeterince alınmadığına vurgu yaptı. Depremlerin değil ihmalin öldürdüğüne dikkat çeken Geylan, büyük deprem felaketleri yaşayan toplumumuzda bu konuda hala ciddi bir bilinçsizlik olduğunu, sorumlulukların yerine getirilmediği ve gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi.

Geylan, “Binaların depreme dayanıklı hale getirilmesi, getirilemeyecek durumda olanların yıkılması, okul ve hastanelerin güçlendirilmesi için yurt genelinde seferberlik başlatılmalıdır. Bu, aslında çok önceden alınması gereken bir önlem olmasına rağmen bugün hala depreme dayanıksız konutların varlığı ve sonrasında yaşanan ağır bilanço hepimizin yüreğini dağlamaktadır. ” diye konuştu.

Elazığ ve çevresinde yaraların sarılması için ilk andan itibaren tüm kurumların seferber olduğunu belirten Geylan, “Diliyoruz ki daha fazla can kaybı yaşamayız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımızın da en kısa sürede iyileşmesini temenni ediyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ6 + 2 =

Henüz yorum yapılmamış.